SPOTKANIA Z ZABYTKAMI nr 7/23

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI nr 7/2023
Podana cena (19,99 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, z „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako 200-stronicowy kwartalnik. Wśród osób piszących znalazły się m.in. Grażyna Bastek (autorka audycji radiowej i książki „Jest taki obraz”); pisarz, kurator fotograficzny i prozaik Wojciech Nowicki czy wieloletni dyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś. Poza tym w numerze 7/2023 Aleksandra Boćkowska przeprowadziła wywiad z Zygmuntem Miłoszewskim; Patrycja Pustkowiak napisała o niezwykłym krakowskim Domu Literatów; dziennikarka kulinarna Monika Kucia zdradziła sekrety kuchni Kopernika; Jerzy S. Majewski oprowadził nas po warszawskich Filtrach; prof. . Ewdoksia Papuci-Władyka opowiedziała o polskich stanowiskach archeologicznych na Cyprze; Anna Cymer przyjrzała się najbardziej niezwykłym polskim obiektom sprzed wieków i nie tylko a Piotr Policht udowodnił, że Bruno Schulz to nie tylko wybitny pisarz i grafik, ale także malarz.
Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.
Redakcja
Zapraszamy!
SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 8/23 (4 wydania)

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 8/2023 (4 WYDANIA)
Roczna prenumerata kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” obejmuje cztery kolejne wydania i rozpoczyna się od nr 7/2023, który ukaże się 3 lipca 2023 r. Ostatnim wydaniem, który Państwo otrzymają, będzie numer 2/2024 (wg aktualnej numeracji).
Podana cena (79,96 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsc - pierwszy numer ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa.
Obecnie ukazuje się w nowej odsłonie jako niemal 200-stronicowy kwartalnik. Wśród autorów znaleźli się m.in.:
- autorka audycji radiowej i książki „Jest taki obraz” Grażyna Bastek, która tym razem pisze o tym, jak arcydzieło Memlinga trafiło do Gdańska dzięki piratom
- wieloletni dyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś, który opisuje, co zaprojektowano dla Hitlera w poznańskim Zamku
- pisarz, kurator fotograficzny i prozaik Wojciech Nowicki, który odkrywa nieznane oblicze Jacka Malczewskiego
Poza tym w numerze 8/2023 aktor Maciej Musiałowski zdradza, dlaczego kupił pałach w Domanicach; dyrektor Zamku na Wawelu Andrzej Betlej przekonuje, że nawet w tak zacnej placówce możliwa jest obecność sztuki współczesnej; Aleksandra Boćkowska przypomina dzieje gdyńskiego modernizmu; Wojciech Plewiński, jego syn Maciej oraz wnuk Filip opowiadają o rodzinnej pasji fotografowania; a Paweł Bień tłumaczy, dlaczego działa wybitnych twórców są zamknięte w muzealnych magazynach.
Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.
Redakcja
Zapraszamy!