KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA od nr 2/21(6 wydań)

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA od nr 2/21(6 wydań)
KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA od nr 2/21(6 wydań)

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA od nr 2/2021 (6 wydań)

 Roczna prenumerata dwumiesięcznika „Książki Magazyn do czytania” obejmuje sześć kolejnych wydań i rozpoczyna się od nr 2/2021, który ukaże się 27 kwietnia 2021 r. Ostatnim wydaniem, który Państwo otrzymają będzie numer 1/2022 (wg aktualnej numeracji).

 Podana cena (69,95 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 Dla pierwszych 70 osób*, które w okresie od 16 lutego do 11 kwietnia 2021 r. wykupią roczną prenumeratę krajową w cenie 69,95 zł wyjątkowy prezent – książka Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory „Listy na wyczerpanym papierze” oraz Tomasza Awłasewicza ,,Niewidzialni. Największa tajemnica służb specjalnych PRL” wydawnictwa Agora.

 *Oferta dotyczy rocznej krajowej prenumeraty „Książki. Magazyn do czytania” rozpoczynającej się od numeru 2/2021. O kolejności zgłoszeń decyduje data zaksięgowania wpłaty. Nagrody zostaną wysłane w przeciągu dwóch miesięcy od daty zakończenia promocji.

 „Książki. Magazyn do Czytania” to dwumiesięcznik dla miłośników literatury i wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co się pisze i czyta. Do każdego wydania załączamy magazyn z literaturą dla dzieci i młodszych dorosłych. W naszych wydaniach znajdziecie wywiady z najważniejszymi pisarzami na świecie, eseje i analizy czołowych polskich autorów, fragmenty nowych książek i największy przegląd najciekawszych książkowych nowości.

„Książki. Magazyn do Czytania” jest dowodem na to, że o książkach można pisać i rozmawiać równie emocjonująco, interesująco, błyskotliwie i głęboko jak o życiu. Zapraszamy, do poznawania z nami różnorodności światów, które mieszczą się między okładkami. 

 Redakcja

 Pierwszy numer kwartalnika z Januszem Korczakiem na okładce, ukazał się 14 czerwca 2011. Od 2018 wydawnictwo ukazuje się jako dwumiesięcznik.

 Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika na Facebooku, Instagramie oraz cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery). Co więcej, w ramach współpracy magazynu z „Gazetą Wyborczą” oraz Audioteką, co wtorek powstają prowadzone przez Michała Nogasia audycje literackie w „Radiu Książki”, w którego archiwum znajduje się już ponad 120 rozmów. Słuchać ich można na stronie: Wyborcza.pl/książki. Zapraszamy!

Cena: 69,95 zł
szt.
  • nowość

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 1/21 (bieżący)

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 1/21 (bieżący)
KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 1/21 (bieżący)

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 1/2021 (bieżący)

 

Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 1/2021 będące w sprzedaży od 16 lutego br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 1/2021:

 Czy Fiodor Dostojewski był genialnym głupcem? Dlaczego łatwiej wyobrazić sobie koniec świata niż koniec kapitalizmu? Jak powstawał największy bestseller literatury litewskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w licznych wywiadach, tekstach i recenzjach, które tworzą pierwszy numer „Książek. Magazynu do czytania” w 2021 r.

 Bohaterką okładki jest Joan Didion – jedna z największych pisarek amerykańskich XX i początku XXI wieku, bohaterka filmu Netfliksa „Wszystko w rozpadzie”, która w swych eseistycznych książkach opisała przemiany kultury i świata od lat 60. do czasów współczesnych. Portret autorki wraz z literackim przewodnikiem po jej twórczości stworzyli Weronika Murek i Jerzy Jarniewicz. 

 W najnowszym numerze dwumiesięcznika można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co wspólnego ma styczniowy atak na amerykański Kapitol z książką „Czarnoksiężnik z krainy Oz” Lymana Franka Bauma; rozważania Katarzyny Boni o tym, czy nauka zawsze jest racjonalna; esej Wojciecha Orlińskiego o tym, czy da się naprawić współczesny kapitalizm, jak również o niedocenionej roli tłumaczy dzieł literackich i jednym z największych portrecistów wszech czasów – fotografie Richardzie Avedonie.

 W „Książkach. Magazynie do czytania” obok niezliczonej liczby recenzji i rekomendacji nowości książkowych oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń literackich na 2021 r. znajdują się też m.in. tekst Renaty Lis o Fiodorze Dostojewskim, który w tym roku obchodziłby 200. urodziny, a także jedyna w Polsce rozmowa z Jennifer Croft  – tłumaczką Olgi Tokarczuk na angielski, która wyjaśnia, dlaczego „Księgi Jakubowe” wzruszają ją do łez.

 W wydaniu nie brakuje również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajduje się m.in. esej autorki sagi o Dolinie Muminków Tove Jansson „Strzeżcie się autorów dla dzieci” oraz napisane specjalnie dla czytelników magazynu opowiadanie Joanny Bator „Licho”.

 

 

Cena: 15,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl