WYSOKIE OBCASY EXTRA nr 5-6/20( bieżący)

  • nowość
Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt.

Opis

WYSOKIE OBCASY EXTRA nr 5-6/2020 (bieżący)

 Zachęcamy do pozostania w domu i proponujemy Wysokie Obcasy Ekstra nr 5-6/2020 będące w sprzedaży od 5 maja br. w cenie 9,99 zł z bezpłatną dostawą! Specjalne podwójne wydanie z wyjątkowym prezentem - nasionami chabra bławatka

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej priorytetowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn wraz z prezentem zostanie wysłany 5 maja dla zamówień złożonych do 4 maja, a dla zamówień złożonych w terminie późniejszym w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 5-6/2020:

 Kwarantanna w lesie, sekretne życie roślin czy rola piękna w czasach pandemii – m.in. te tematy poruszamy w najnowszym numerze Wysokich Obcasach Extra. Specjalne, podwójne wydanie miesięcznika z wyjątkowym prezentem – nasionami bławatka – dołączonym w ramach akcji „Wysokie Obcasy Extra dla klimatu: zasiej dobro, uratuj pszczoły”, której celem jest zachęcenie czytelników do wspólnego działania na rzecz ratowania zagrożonym wyginięciem pszczół.

 – Zgadzam się z Olgą Tokarczuk, że podmiotowość zwierząt należałoby wpisać do konstytucji, ale z drugiej strony w konstytucji wpisany jest trójpodział władzy, który za rządu PiS został zdemontowany. Jeśli coś trzeba konstytucyjnie chronić, to znaczy, że nie działa. Do zwierząt warto podchodzić tak jak do ludzkich ras – jesteśmy różni, ale jednocześnie tacy sami – z bohaterami okładki  – dziennikarzem i aktywistą Adamem Wajrakiem oraz biolożką, Nurią Selva Fernandez – o życiu w naturze i opowieściach z leśnej kwarantanny rozmawia Dorota Wodecka.

W najnowszym numerze „Wysokich Obcasów Extra” można znaleźć m.in.: rozmowę Agnieszki Jucewicz z psychologiem dr hab. Bartłomiej Dobroczyńskim, o tym czy piękno odgrywa jakąkolwiek rolę w ciężkich czasach, czy historię kariery politycznej Tsai Ing-Wen, prezydentki Tajwanu autorstwa Roberta Stefańskiego.

W części poświęconej kulturze ukażą się również m.in.: tekst Mai Staniszewksiej o aktorce Joannie Kulig i jej zmaganiach na planie serialu „The Eddy”, który 8 maja br. pojawi się na Netflixie. Nie zabraknie również rekomendacji nowości książkowych, filmowych czy muzycznych, serialowych polecajek oraz agendy, jak nie zaniedbać życia kulturalnego w czasach pandemii. 

Tematem przewodnim najnowszego wydania miesięcznika jest ekologia – w związku z tym w numerze można przeczytać m.in o sekretnym życiu roślin; o filozofii zero-waste, czyli recyclingu i sztuce minimalizmu oraz o pszczołach i konsekwencjach ich wygięcia, do którego przyczyniają się ludzie. 

Aby pomóc je ratować, powstała inicjatywna „Wysokie Obcasy Extra dla klimatu: - zasiej dobro, uratuj pszczoły", której celem jest ochrona pszczół i stworzenie dla nich łąki o powierzchni ok. 500 boisk piłkarskich. Aby zachęcić czytelników do wspólnego działania, zespół miesięcznika wraz z partnerem akcji firmą PNOS, dołączył łącznie 130 000 tysięcy torebek z nasionami kwiatu miododajnego chabra bławatka, który jest rośliną niezwykle chętnie odwiedzaną przez pszczoły. W związku z akcją na Facebooku „Wysokich Obcasów” redakcja organizuje wspólne sadzenie kwiatów. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na: https://www.facebook.com/wysokieobcasy

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl