SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 4/24 (4 wydania)
towar niedostępny
Opis
SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 4/2024 (4 WYDANIA)
Roczna prenumerata kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” obejmuje cztery kolejne wydania i rozpoczyna się od nr 4/2024, który ukaże się 1 października 2024 r. Ostatnim wydaniem, który Państwo otrzymają, będzie numer 3/2025.
Podana cena (79,96 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce - pierwszy numer ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa.
W numerze 4/24:
Tym razem na czytelników „Spotkań z Zabytkami” na okładce czeka lampka z figurką górala. Obiekt, datowany na lata 1912-1914, pochodzi z wytwórni Pacyków i dobrze pokazuje, jak modne stały się motywy zakopiańskie w sztuce i rzemiośle. I o tym zjawisku – nie szczędząc przy tym krytycznych uwag, ale i nowych faktów czy oryginalnych spostrzeżeń – piszą w swoim stałym cyklu “NieWĄSkie spojrzenie” Katarzyna Wąs i Leszek Wąs.
A poza tym w numerze m.in.
– Wojciech Nowicki pisze o początkach straży pożarnej w Galicji;
– Dziennikarka i podróżniczka Elżbieta Dzikowska opowiada o swoich spotkaniach z południowoamerykańskimi artystami, ciekawości świata, świadomym podróżowaniu i kolekcjonerskiej pasji, która zrodziła muzeum;
– Jarosław Trybuś podpowiada, co łączy pałac Poznańskich w Łodzi z… Las Vegas;
– Historyk Norman Davis opowiada o tym, jak powinno wyglądać Muzeum Galicji;
– o wyjątkowości Parku Mużakowskiego;
– o “powrotach”, czyli modzie na sztukę Władysława Hasiora, Jerzego Beresia i Marii Pinińskiej-Bereś.
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, z „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik.
Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku.
Zapraszamy do lektury!
Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.
Redakcja
Zapraszamy!