SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 3/24 (4 wydania)

  • nowość
Cena: 79,96 zł 79.96
ilość Prenumerata

towar niedostępny

Opis

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 3/2024 (4 WYDANIA)

Roczna prenumerata kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” obejmuje cztery kolejne wydania i rozpoczyna się od nr 1/2024, który ukaże się 2 stycznia 2024 r. Ostatnim wydaniem, który Państwo otrzymają, będzie numer 2/2025.

 Podana cena (79,96 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce - pierwszy numer ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa.

 

Co w numerze 3/2024 „Spotkań z Zabytkami”

 Czy wiecie, jak paryska moda docierała do różnych zakątków Europy, zanim każdy mógł obejrzeć transmisję z pokazu haute couture na Fashion TV? O tym dowiecie się z tekstu o pandorach, czyli krążących między europejskimi dworami specjalnych lalkach ubranych w najmodniejsze – choć miniaturowe – stroje. Poza tym w numerze:
- Wojciech Nowicki pisze o monumentalnych shows Buffallo Billa w Galicji;
- Krystyna Zachwatowicz-Wajda opowiada o tym dlaczego jej ojciec, choć przyczynił się do odbudowania warszawskiej Starówki, to jej nie odwiedzał;
- Grażyna Bastek przypomina, że renesansowi władcy cenili odpoczynek podejmowany po politycznych, militarnych i administracyjnych wysiłkach a dekorujące ich rezydencje dzieła sztuki wychwalały zarówno dobre rządy, jak i dolce far niente;
- Jarosław Trybuś pisze o tajemnicach wieżowca przy wrocławskim Rynku;
- Jacek Dehnel zdradza, w czym przechowuje herbatę.
Zaglądamy tez do willi z filmu „Strefa interesów”, w której – tuż za murami Auschwitz - Rudolf Höss wiódł z rodziną sielskie życie.
Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.

 

Zapraszamy do lektury!

Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.

Redakcja

Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl