KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 2/20

QMK_202002_okladka (002).jpg
  • nowość
Cena: 13,99 zł 13.99
ilość szt.

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 2/2020 - dostawa gratis

Zachęcamy do pozostania w domu i proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 2/2020 będące w sprzedaży od 28 kwietnia br. w cenie 13,99 zł z bezpłatną dostawą!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany 22 kwietnia dla zamówień złożonych do 20 kwietnia, a dla zamówień złożonych w terminie późniejszym w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 2/2020

Tworzymy kanon literacki na czas zarazy!

Od lat w magazynie „Książki” pytamy najwybitniejszych pisarzy na świecie, dlaczego Zachód mimo niespotykanego dotąd w historii ludzkości przyspieszenia technologicznego pogrąża się w coraz głębszym kryzysie. Epidemia o ogólnoświatowym zasięgu to nie dopust boży, ale przypadek, niemniej taki, który może ostatecznie zachwiać podstawami kruchego bezpieczeństwa, w którym żyjemy. Z tej okazji redakcja „Książek” przygotowała numer wyjątkowy, jakiego nie było w niemal dziesięcioletniej historii pisma.

Poprosiliśmy najwybitniejszych pisarzy, humanistów i artystów o wskazanie takich powieści należących do literackiej klasyki, które odpowiadają na dzisiejsze lęki i są wskazówką, co musimy zmienić, by uniknąć najgorszego. Swoje typy zgłosili i przedstawili czytelnikom m.in.: Maria Janion, wielka polska literaturoznawczyni i autorytet moralny wielu pokoleń wielbicieli książek (to pierwszy od lat publikowany przez nią tekst), Mariusz Szczygieł, Adam Zagajewski, Agnieszka Holland, Stefan Chwin, Tomasz Stawiszyński, Katarzyna Surmiak-Domańska, Józef Hen, Magdalena Tulli i Marek Bieńczyk oraz kilkunastu innych autorów. W fascynujący sposób opowiedzieli o 25 klasycznych książkach (głównie powieściach), które ludzkość powinna przeczytać ponownie, by przekonać się, że warto je dziś zdjąć z najwyższej półki.

W numerze także rozmowy z Salmanem Rushdiem, który w swej najnowszej powieści nawiązał do Don Kichota, laureatem Pulitzera Andrew Seanem Greerem, który opublikował jedną z najzabawniejszych książek ostatnich lat, i Antoniem Scuratim, autorem najgłośniejszej włoskiej powieści dekady, ukazującej narodziny dyktatora Mussoliniego (autor rozmawiał z Michałem Nogasiem z jednego z „oblężonych” przez COVID-19 włoskich miast). Będzie też o przyjaźni wśród zwierząt, o tym, jaka jest prawda o życiu erotycznym współczesnych kobiet, i o 75. urodzinach Pippi Pończoszanki. A Joannę Bator przyłapiemy pod koniec pracy nad najnowszą powieścią. Premierę w tym numerze "Książek" będzie miał także nowy wiersz, a właściwie krótki poemat, Jacka Podsiadły, wstrząsające poetyckie rozliczenie stosunku Polaków do Zagłady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl