WYSOKIE OBCASY EXTRA nr 4/20 (bieżący)

  • nowość
Cena: 7,99 zł 7.99
ilość szt.

Opis

WYSOKIE OBCASY EXTRA nr 4/2020 (bieżący)

 Zachęcamy do pozostania w domu i proponujemy Wysokie Obcasy Ekstra nr 4/2020 będącego w sprzedaży od 24 marca br. w cenie 7,99 zł z bezpłatną dostawą!

Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 4/2020:

 „Najbardziej całusie usta, najpiękniejsze piersi, najatrakcyjniejsza pupa, urocze stopy”. A co z moim mózgiem? Sercem? Nerkami?– pyta Scarlett Johansson, bohaterka kwietniowych Wysokich Obcasów Extra. Historię jednej z największych współczesnych hollywoodzkich aktorek, wielokrotnie nominowanej do Oskara, można przeczytać w inspirującym tekście Mai Staniszewskiej.

 Gdy zachorowałam, zaczęłam zapisywać to, co dzieje się z moim ciałem, swoje stany emocjonalne, zdarzenia, rozmowy. (…) Stworzyłam zapis własnego szaleństwa. Kompulsywnie pisałam, miałam potrzebę zanotowania wszystkiego, co mnie spotkało. Ale gdy wyszła książka, zrozumiałam, że moja opowieść może być też ważna dla innych – o walce z rakiem mózgu z neurolog Barbarą K. Lipską, a zarazem autorką i bohaterką książki „Neurolożka. Piękny umysł, który się zagubił” rozmawia Michał Nogaś.

 Pobyt w więzieniu dał mi wyjątkową okazję, aby zrozumieć, jak ważna jest praworządność w postępowaniu karnym. Dlatego tak mocno podkreślam wolność jednostki. Uważam ją za najwyższą wartość, którą należy promować i chronić – opowiada europosłom Vĕra Jourová, wiceprzewodnicząca Rady Europejskiej, a jej karierę i osobowość analizuje Bartosz Wieliński. Inną inspirującą historię kobiety związanej z polityką -  Betty Ford, czyli ekscentrycznej pierwszej Damy Ameryki w latach 1974-1977, prezentuje Katarzyna Wężyk na łamach cyklu „Herstory”.

 Czy nasze ciała „wiedzą”, czego chcą? – w „Szkole Filozofów” przeczytasz m.in. rozmowę Natalii Waloch z filozofką Aleksadrą Derrdą o cielesności w filozofii i poglądach francuskiego myśliciela Maurice’a Merleau-Ponty’ego. W części poświęconej kulturze m.in. wywiad Joanny Wróżyńskiej z muzykiem Bartkiem „Fiszem” Waglewskim; tekst Anny Arno o Dorothea Lange, wybitnej fotografce XX w. czy rozmowa Mai Staniszewskiej z Pamelą B. Green, reżyserką „Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché”, filmu o pierwszej reżyserce w historii kina.

 Rekomendacje nowości książkowych, filmowych czy muzycznych. Prócz tego czytelniczki i czytelnicy miesięcznika w dziale Nauka artykuł o znaczeniu wirusów w rozwoju ewolucji, a w części poświęconej modzie nadchodzące trendy na czas zarazy.

 Redakcja „Wysokich Obcasów Extra”, które właśnie świętują 10. urodziny, ogłasza konkurs – każdy, kto opisze wyjątkowy rok w swoim życiu i prześle swoją historię redakcji, ma szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród oraz publikację swojego zgłoszenia na łamach wrześniowego wydania miesięcznika.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.wysokieobcasy.pl, w zakładce „WYSOKIE OBCASY EXTRA do wygrania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl