SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 8/23 (4 wydania)

  • nowość
Wysyłka: 2 października
Cena: 79,96 zł 79.96
ilość Prenumerata

towar niedostępny

Opis

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 8/2023 (4 WYDANIA)

Roczna prenumerata kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” obejmuje cztery kolejne wydania i rozpoczyna się od nr 7/2023, który ukaże się 3 lipca 2023 r. Ostatnim wydaniem, który Państwo otrzymają, będzie numer 2/2024 (wg aktualnej numeracji).

 Podana cena (79,96 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsc - pierwszy numer ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa.

Obecnie ukazuje się w nowej odsłonie jako niemal 200-stronicowy kwartalnik. Wśród autorów znaleźli się m.in.:
- autorka audycji radiowej i książki „Jest taki obraz” Grażyna Bastek, która tym razem pisze o tym, jak arcydzieło Memlinga trafiło do Gdańska dzięki piratom
- wieloletni dyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś, który opisuje, co zaprojektowano dla Hitlera w poznańskim Zamku
- pisarz, kurator fotograficzny i prozaik Wojciech Nowicki, który odkrywa nieznane oblicze Jacka Malczewskiego

Poza tym w numerze 8/2023 aktor Maciej Musiałowski zdradza, dlaczego kupił pałach w Domanicach; dyrektor Zamku na Wawelu Andrzej Betlej przekonuje, że nawet w tak zacnej placówce możliwa jest obecność sztuki współczesnej; Aleksandra Boćkowska przypomina dzieje gdyńskiego modernizmu; Wojciech Plewiński, jego syn Maciej oraz wnuk Filip opowiadają o rodzinnej pasji fotografowania; a Paweł Bień tłumaczy, dlaczego działa wybitnych twórców są zamknięte w muzealnych magazynach.

Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.

Redakcja

Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl