SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 2/24 (4 wydania)

Wysyłka: 6 marca
Cena: 79,96 zł 79.96
ilość Prenumerata

towar niedostępny

Opis

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI od nr 2/2024 (4 WYDANIA)

Roczna prenumerata kwartalnika „Spotkania z Zabytkami” obejmuje cztery kolejne wydania i rozpoczyna się od nr 1/2024, który ukaże się 2 stycznia 2024 r. Ostatnim wydaniem, który Państwo otrzymają, będzie numer 4/2024.

 Podana cena (79,96 zł) zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce - pierwszy numer ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa.

Obecnie ukazuje się w nowej odsłonie jako niemal 200-stronicowy kwartalnik. Wśród autorów znaleźli się m.in.:
- autorka audycji radiowej i książki „Jest taki obraz” Grażyna Bastek, która tym razem pisze o tym, jak Rembrandt opowiedział biblijną historię o miłosiernym samarytaninie
- wieloletni dyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś, który opisuje, gdzie zbudowano pierwszy w Polsce budynek sejmowy
- pisarz, kurator fotograficzny i prozaik Wojciech Nowicki, który odkrywa, czemu w 20-leciu rozkopano kopiec Krakusa

Poza tym w numerze 1/2024 pisarz Jacek Dehnel zdradza, skąd jego zamiłowanie do staroci; kolekcjonerka Grażyna Kulczyk tłumaczy, dlaczego zaczęła wyprzedawać sztukę tworzoną przez mężczyzn; Monika Kucia opisuje, co jedli krzyżacy na zamku w Malborku. W czasopiśmie znalazły się też unikatowe zdjęcia pokazów mieszkańców innych kontynentów, jakie odbywały się w europejskich… ogrodach zoologicznych aż do 1934 roku.

Więcej informacji o działalności pisma znaleźć można na profilu „Spotkania z Zabytkami” na Facebooku oraz na stronie spotkaniazzabytkami.pl.

Redakcja

Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl