KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 6/22 (bieżący)

  • nowość
Wysyłka: 4 dni
Cena: 17,99 zł 17.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 6/2022 (bieżący)

 Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 6/2022 będące w sprzedaży od 1 grudnia br. w cenie 17,99 zł z bezpłatną dostawą do domu!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 6/2022:

 Najlepsze tytuły 2022 roku w grudniowym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”

 Redakcja dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania” w najnowszym numerze podsumowuje 2022 rok wskazując najciekawsze okładki, debiuty, wydarzenia i komiksy oraz oczywiście – najlepsze książki roku. Magazyn prezentuje także osobną listę najlepszych kryminałów, jak również zestawienie najlepszych tytułów dla dzieci i młodzieży, które ukazały się w tym roku. W grudniowym wydaniu nie brakuje świątecznych inspiracji prezentowych. W „Książkach” najlepsze biografie, powieści, albumy, książki non fiction, książki z poezją i tytuły o muzyce polecają oczywiście znani pisarze i pisarki – m.in. Mariusz Szczygieł, Anna Cieplak i Weronika Murek.

 W numerze znalazła się też relacja znanej amerykańskiej pisarki Ottessy Moshfegh z jednego dnia spędzonego z Bradem Pittem w hollywoodzkim domu gwiazdora. Prócz tego w najnowszym wydaniu „Książek” Łukasz Orbitowski opowiada, jak wcześni chrześcijanie uparcie i brutalnie niszczyli kulturowy dorobek antyku, Miłada Jędrysik sprawdza, czy metawersum to ściema, Tomasz Ulanowski tłumaczy, kto przetrwa według Darwina (który nigdy nie powiedział, że będą to najsilniejsi), a Katarzyna Boni pisze o tym, kto i co będzie żyło na Ziemi po końcu ludzkości. Olga Tokarczuk i Joanna Concejo w rozmowie z Michałem Nogasiem opowiadają o stworzonym wspólnie horrorze obrazkowym, zaś historyczka Barbara Engelking w wywiadzie Doroty Wodeckiej mówi m.in. o fetyszyzowaniu traumy. 

 Bohaterem okładki najnowszego wydania magazynu jest Zygmunt Miłoszewski, autor popularnych powieści kryminalnych i sensacyjnych, który w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” – opowiada Michałowi Nogasiowi o tym, co w życiu jest ważniejsze od książek. W tej części czytelniczki i czytelnicy znajdą także wiele książkowych poleceń prezentowych – zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i młodych dorosłych.

 Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania”, największego pisma literackiego w Polsce znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika: na Facebooku (ponad 57 tysięcy obserwujących) i Instagramie (ponad 18,5 tysięcy obserwujących) oraz w cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery). Od października 2021 r. w ramach podcastu „8:10” „Gazety Wyborczej” można słuchać nowego cyklu „Książki. Magazyn do słuchania” związanego z magazynem. Gospodarzem serii jest Michał Nogaś, który w każdym odcinku rozmawia z autorkami, autorami, tłumaczkami, tłumaczami, ilustratorkami i ilustratorami m.in. o ich dziełach, planach i pomysłach: Wyborcza.pl/podcast.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl