KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 6/21 (bieżący)

  • nowość
Wysyłka: 3 dni
Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 6/2021 (bieżący)

 Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 6/2021 będące w sprzedaży od 2 grudnia br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą do domu!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 6/2021:

 Lista najlepszych książek 2021 r., pomysły na literackie prezenty pod choinkę oraz liczne wywiady, eseje i recenzje tworzą szóste w tym roku, a zarazem przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”.

 Bohaterką okładki jest autorka powieści „Normalni ludzie” Sally Rooney. O fenomenie pierwszej (i jak dotąd jedynej) wielkiej pisarki pokolenia milenialsów opowiada Natalia Szostak. W numerze po raz pierwszy światło dzienne ujrzy również przetłumaczony fragment nowej powieści Rooney „Gdzie jesteś, piękny świecie”. Polska premiera książki będzie miała miejsce 8 marca 2022 r.

 W wydaniu coroczna lista 10 najlepszych książek mijającego roku wskazanych przez redakcję dwumiesięcznika. Zespół pisma wybrał także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze kryminały i komiksy wydane w 2021 r. Tytuł Książki Roku po raz pierwszy w historii plebiscytu otrzymał reportaż, a kulisy jego powstania przybliży czytelnikom Łukasz Grzymisławski.

 W grudniowych „Książkach” czytelnicy magazynu znajdą również m.in. rozmowę Katarzyny Bielas z autorem międzynarodowego bestselleru „Świat Zofii” Josteinem Gaarderem z okazji trzydziestej rocznicy wydania książki - o tym, jakie jego zdaniem jest najważniejsze pytanie filozoficzne naszych czasów; wywiad Juliusza Kurkiewicza z Elizabeth Strout, autorką powieści „Mam na imię Lucy”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2016 i której kontynuacją jest wydany właśnie tom „William” – m.in. o tym, na czym polega zła rywalizacja. W numerze także rozmowy z Manuelą Gretkowską i z Martinem Amisem oraz felieton Marcina Wichy.

 W grudniowym wydaniu „Książek”, specjalnie dla czytelników magazynu, znani polscy autorzy i dziennikarze – Magdalena Grzebałkowska, Emilia Dłużewska, Anna S. Dębowska, Olga Wróbel, Adam Robiński, Maria Magierska i Katarzyna Krzyżanowska – wskazują 30 książek idealnych pod choinkę, w podziale na sześć kategorii – non-fiction, albumy, powieści z całego świata, książki o muzyce i o ekologii oraz literacką klasykę. Natomiast Marta Bratkowska stworzyła listę najlepszych kryminałów na świąteczny prezent.

 W wydaniu nie zabraknie poleceń prezentów książkowych dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także Superdycha, czyli lista 10 najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2021 r. Prócz tego czytelnicy znajdą w nim m.in. pierwszy tekst z nowego cyklu felietonów „Pod ławką” Jacka Podsiadły poświęconego najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży.

 Wydanie 6/2021 „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 142 strony.

 Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika: na Facebooku (ponad 55,5 tysięcy obserwujących), Instagramie (ponad 17,4 tysięcy obserwujących) oraz w cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery). Od października 2021 r. w ramach podcastu „8:10” „Gazety Wyborczej” można słuchać nowego cyklu „Książki. Magazyn do słuchania” związanego z magazynem „Książki. Magazyn do czytania”. Gospodarzem serii jest Michał Nogaś, który w każdym odcinku rozmawia z autorkami, autorami, tłumaczkami, tłumaczami, ilustratorkami i ilustratorami m.in. o ich dziełach, planach i pomysłach: [../Downloads/Wyborcza.pl/podcast]Wyborcza.pl/podcast.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl