KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 6/20 (bieżący)

  • nowość
Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt.

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 6/2020 (bieżący)

 Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 6/2020 będące w sprzedaży od 1 grudnia br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 6/2020:

 Wyczekiwana i nieoczywista lista najlepszych książek 2020 roku, pomysły na literackie prezenty pod choinkę oraz liczne wywiady, eseje i recenzje tworzą szóste w tym roku, a zarazem przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania".

 Bohaterem okładki wydanych w grudniu „Książek. Magazynu do czytania" jest sir David Attenborough. O jego długiej drodze od telewizyjnego showmana, zwożącego do Wielkiej Brytanii schwytane na świecie zwierzęta, do popularyzatora wiedzy, który uczy miliony ludzi na całym świecie rozumieć świat fauny i flory oraz czyhające na ten świat zagrożenia ze strony człowieka opowiada Tomasz Ulanowski.

 W numerze również coroczna lista najlepszych książek mijającego roku zdaniem redakcji dwumiesięcznika. Redakcja wybrała także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze komiksy wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tytuł Książki Roku otrzymała powieść „Wierzyliśmy jak nikt" Rebecci Makkai, z którą po otrzymaniu wiadomości o wyróżnieniu rozmawiał Michał Nogaś.

 Oprócz wywiadu Michała Nogasia z autorką Książki Roku w wydaniu znalazły się m.in. opowieść wigilijna z życia wzięta, którą Mikołaj Łoziński napisał specjalnie dla „Książek. Magazynu do Czytania", czy pierwsze polskie tłumaczenie wiersza tegorocznej noblistki Louise Glück z jej najważniejszego tomu „Ararat" w przekładzie Krystyny Dąbrowskiej.

 W grudniowym magazynie redakcja zwraca również uwagę na nowe zjawiska i nazwiska w literackim świecie, które definiują mijający rok -  Natalia Szostak pisze o dotąd mało znanej w Polsce, a niezwykle docenianej na świecie pisarce argentyńskiej Samancie Schweblin, a historyczka sztuki Maria Poprzęcka recenzuje spektakl operowy Mariny Abramović poświęcony Marii Callas, jedno z najbardziej ekstrawaganckich przedsięwzięć artystycznych w 2020 roku. Dodatkowo, specjalnie dla czytelników magazynu, znani polscy autorzy - Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Boni, Olga Wróbel i Paweł Sajewicz - wybrali 25 książek pod choinkę podzielonych na 5 kategorii - biografie, powieści z całego świata, książki o muzyce i ekologii oraz literacką klasykę.

 W wydaniu nie zabraknie również poleceń prezentów książkowych dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika - „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych", w którym znajdzie się także lista najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2020 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl