KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 5/22 (bieżący)

  • nowość
Wysyłka: 4 dni
Cena: 17,99 zł 17.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 5/2022 (bieżący)

 

Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 5/2022 będące w sprzedaży od 25 października br. w cenie 17,99 zł z bezpłatną dostawą do domu!

 

Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 

W numerze 5/2022:

 

Co nas podnieca w „Wichrowych Wzgórzach”? Czy Chińczycy rzeczywiście będą rządzić planetą? Jaka była Greta Garbo, najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywoodu? Czy XXI w. do końca pogrzebie instytucję małżeństwa, a jeśli nie – to jak się ono zmieni? Odpowiedzi na te i inne pytania wraz z inspirującymi wywiadami, esejami i recenzjami w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do Czytania”.

 

Bohaterką okładki najnowszego magazynu jest Emily Brontë, autorka „Wichrowych Wzgórz”, a Katarzyna Wężyk opowiada m.in. o tym, jak siostry zazdrościły jej sławy. „Sponsorem numeru” jest natomiast słynny wokalista i kompozytor Nick Cave – oprócz cytatów z jego twórczości rozsianych po całym magazynie, czytelniczki i czytelnicy przeczytają w tym magazynie rozmowę z muzykiem autorstwa Davida Marchese z „The New York Times”, przeprowadzoną już po śmierci drugiego syna gwiazdora. Dodatkowo w październikowym wydaniu Juliusz Kurkiewicz rozmawia z Colmem Tóibínem, autorem powieści „Czarodziej” o Tomaszu Mannie (i częściowo tylko ukrywanym homoseksualizmie wielkiego pisarza), a Michał Nogaś – z reporterką Hanną Krall. 

 

Prócz tego w najnowszym wydaniu „Książek” Emilia Dłużewska ocenia szanse instytucji małżeństwa na przetrwanie próby współczesności, Marek Bieńczyk analizuje fenomen Grety Garbo, Robert Stefanicki zastanawia się, czy Chiny rzeczywiście będą rządzić światem, a Adriana Rozwadowska wyjawia, kto decyduje o co najmniej połowie naszego życia. W numerze mnóstwo recenzji – w tym m.in. najnowszej powieści Szczepana Twardocha; przegląd najciekawszych premier książkowych „Co nas zachwyca, a co nie” oraz kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.   

 

Stały dodatek dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, tym razem również zapowiada się niezwykle interesująco – czytelniczki i czytelnicy znajdą w nim rekomendacje nowości dla dzieci w różnym wieku, rozmowę z Clementine Beauvais, autorką książki „Pasztety do boju” oraz opowieść o tym, co czytają dzieci w krajach, w których nie ma listy lektur obowiązkowych.

Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania”, największego pisma literackiego w Polsce znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika: na Facebooku (ponad 57 tysięcy obserwujących) i Instagramie (ponad 18,5 tysięcy obserwujących) oraz w cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery). Od października 2021 r. w ramach podcastu „8:10” „Gazety Wyborczej” można słuchać nowego cyklu „Książki. Magazyn do słuchania” związanego z magazynem. Gospodarzem serii jest Michał Nogaś, który w każdym odcinku rozmawia z autorkami, autorami, tłumaczkami, tłumaczami, ilustratorkami i ilustratorami m.in. o ich dziełach, planach i pomysłach: Wyborcza.pl/podcast.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl