KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 5/20 (bieżący)

Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt.

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 5/2020 (bieżący)

 Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 5/2020 będące w sprzedaży od 20 października br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 5/2020:

 Czy nasza cywilizacja właśnie się kończy? Dlaczego laureat Nike Radek Rak nie czyta Heideggera? Jak kochali Grecy? – pytania te pojawią się wśród wielu wywiadów, esejów, recenzji i premier książkowych dostępnych w nowym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”.

 Tematem przewodnim październikowych „Książek. Magazynu do czytania” są korzenie – prawdziwe i wymyślone, pożądane, niechciane, osobne, wspólne, idealizowane i wyparte. Ich znaczenie mocno podkreśla bohaterka okładki Joanna Bator, która w rozmowie z Natalią Szostak i Juliuszem Kurkiewiczem opowiada o własnej genealogii, która stała się punktem wyjścia do jej nowej powieści „Gorzko, gorzko” (premiera 25 listopada br.) Prócz tego, pisarka specjalnie dla czytelników „Książek” prezentuje premierowe opowiadanie „Ucieczka niedźwiedzicy”. Temat korzeni porusza również Katarzyna Wężyk, która odwołując się do książek „Ludowa historia polski” Adama Leszczyńskiego i „Bękarty pańszczyzny” Michała Rauszera opowiada o hańbie polskiego niewolnictwa zwanego eufemistycznie pańszczyzną.

 W najnowszym numerze dwumiesięcznika będzie można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co dziś możemy wyczytać z obchodzącego właśnie 40. urodziny „Imienia róży”, rozważania Katarzyny Boni o zbliżającym się końcu naszej cywilizacji i Marcina Wichy o podejrzanej pandemicznej potrzebie odcięcia się Polaków od złej cywilizacji, by żyć zgodnie z naturą, artykuł Adriany Rozwadowskiej o realnym socjalizmie w Dolinie Krzemowej, wywiad Wojciecha Orlińskiego z autorem bestsellerowych powieści kryminalnych Jo Nesbø, czy rozmowę Michała Nogasia z laureatem tegorocznej Literackiej Nagrody Nike Radkiem Rakiem.

Październikowe „Książki. Magazyn do czytania” to również recenzje najgłośniejszych literackich nowości oraz prezentacja m.in. najlepszych kryminałów tej jesieni oraz rozwiązanie konkursu „Gazety Wyborczej” i platformy Netflix na najlepsze, nowe zakończenie „W głębi lasu” – bestsellerowej powieści Harlana Cobena i opartego na niej serialu. Nie brakuje również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”. W dodatku znajdzie się również obszerna rozmowa z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, autorami międzynarodowych bestsellerów dla dzieci, w tym „Map”, które osiągnęły na świecie nakład 3 mln egzemplarzy.

 Wydanie 5/2020 „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony.

 Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika na Facebooku, Instagramie oraz cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery). Co więcej, w ramach współpracy magazynu z „Gazetą Wyborczą” oraz Audioteką, co wtorek powstają prowadzone przez Michała Nogasia audycje literackie w „Radiu Książki”, w którego archiwum znajduje się już ponad 120 rozmów. Słuchać ich można na stronie: Wyborcza.pl/książki. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl