KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 4/21 (bieżący)

  • nowość
Wysyłka: 3 dni
Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 4/2021 (bieżący)

 

Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 4/2021 będące w sprzedaży od 31 sierpnia br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą do domu!

 

Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 

W numerze 4/2021:

 Jakie tajemnice skrywała Susan Sontag? Czy Quentin Tarantino jest dobrym pisarzem? Jak syn Gabriela Garcii Márqueza wspomina ojca? O tym – wśród wielu literackich tekstów, recenzji i wywiadów – można przeczytać w najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”.

 Bohaterką okładki sierpniowych „Książek. Magazynu do czytania” jest jedna z najważniejszych intelektualistek XX w. – Susan Sontag. O tajemnicach pisarki, która mówiła o sobie, że jest aktorką, pisze Juliusz Kurkiewicz, polecając przy tym książkę Benjamina Mosera „Sontag. Życie i twórczość”, niebawem dostępną w księgarniach nakładem Wydawnictwa Agora (premiera 29 września br.).

 Prócz tego w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika można przeczytać m.in. tekst o pierwszej influencerce Hollywood – Eve Babitz; wywiad Natalii Szostak z szkocką pisarką Ali Smith, która ukończyła literacki kwartet pór roku, jedno z najwybitniejszych dokonań literackich ostatnich lat oraz fragment powieści Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”.

 Na łamach magazynu autorzy i autorki zastanawiają się m.in. nad sensem pracy ponad miarę (Wojciech Orliński), przyjaźnią ważniejszą od miłości (Tomasz Ulanowski), stereotypami związanymi z pracą seksualną (Emilia Dłużewska) czy relacjami żywych z umarłymi w dobie wirtualnej rzeczywistości (Katarzyna Boni). Wśród tych rozważań znajduje się rozmowa Doroty Wodeckiej ze Stefanem Chwinem o polskich samobójcach i o samobójstwie w naszej kulturze, a także rozmyślania Mariusza Szczygła o sensie życia z perspektywy czeskiej literatury. Redakcja prezentuje też rekomendacje najważniejszych nowości książkowych i najlepszych kryminałów, jak również kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

 W numerze nie zabrakło stałego dodatku dla młodszych czytelników „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdą oni m.in. polecane tytuły, które warto zapakować do szkolnego plecaka i które uczą, jak ważna w  życiu jest umiejętność zadawania pytań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl