KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 4/20 (bieżący)

Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt.

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 4/2020 (bieżący)

 Zachęcamy do pozostania w domu i proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 4/2020 będące w sprzedaży od 25 sierpnia br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej.Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 4/2020:

 Finaliści tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike” wyjaśniają dla kogo napisali książki nominowane do nagrody; Mariusz Szczygieł o tym, dlaczego Czesi zrzucili Kunderę z pomnika, a oprócz tego historie seksskandali w Akademii Szwedzkiej i relacja ze spontanicznej podróży Michała Nogasia w poszukiwaniu noblistki Alice Munro - to tylko niektóre tematy, wśród wielu wywiadów, reportaży, recenzji i premier książkowych dostępnych w nowym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”.

 Do czego historia przez wielkie H albo jakaś historia pojedynczego człowieka może służyć literaturze? - to jedno z pytań, które Michał Nogaś i Łukasz Grzymisławski zadali 7 finalistom Nagrody Literackiej „Nike” 2020. Tegoroczni nominowani do tej prestiżowej nagrody, w najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania" opowiadają m.in. z jakich powodów napisali wyróżnione przez Jury książki.    

 Bohaterem okładki tego wyjątkowego numeru jest Milan Kundera - jeden z największych europejskich pisarzy XX w., którego życie, za sprawą wydanej w czerwcu biografii, Czesi śledzą z wypiekami na twarzy. Mariusz Szczygieł stara się zrozumieć dlaczego jej autor, Jan Novák w tak bezlitosny sposób prezentuje twórcę literackiego arcydzieła jakim jest „Nieznośna lekkość bytu”.

 W wydaniu można przeczytać też m.in. opowieść Anny S. Dębowskiej o przypominającym powieść przygodową życiu Mashy Gessen - wybitnej dziennikarki, która nie chce określać swej tożsamości płciowej; recenzje książek przyprawiających o „dreszczyk emocji”, czy rekomendacje wartościowych lektur wraz z kalendarium najważniejszych wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.    

 

W dwumiesięczniku znajdują się również nazwiska takich pisarzy, jak Twardoch, Ferrante, Ali Smith, Nunez czy Chabona - czyli autorów najważniejszych wrześniowych premier, wybranych przez redakcję magazynu. Spis literackich poleceń na jesień w stałym dodatku dwumiesięcznika - „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, pełnego argumentów za czytaniem książek dla dzieci nawet, gdy jest się już dorosłym.    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl