KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 3/20 (bieżący)

Cena: 15,99 zł 15.99
ilość szt.

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 3/2020 (bieżący)

 Zachęcamy do pozostania w domu i proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 3/2020 będące w sprzedaży od 30 czerwca br. w cenie 15,99 zł z bezpłatną dostawą!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 3/2020:

 Na okładce J.K. Rowling, która serią nierozważnych decyzji na Twitterze wywołała sprzeciw nawet odtwórcy tytułowej roli w filmach o czarodzieju Harrym. Czy królowa literatury dziecięcej zasłużyła na grillowanie przez media? Oprócz jej portretu napisanego przez Małgorzatę I. Niemczyńską artykuł Natalii Szostak o tym, jak Polacy pokochali Pottera za sprawę nie marketingu, ale grupy oddanych sprawie książki fanów. A Ryszard Koziołek, profesor literaturoznawstwa i nowy rektor Uniwersytetu Śląskiego,  analizując cykl Rowling odkrywa w nim dzieło na miarę Goethego.

 Numer otwiera niezwykła rozmowa Doroty Wodeckiej z prof. Tadeuszem Sławkiem o tym, jak żyć w świecie, w którym pandemia staje się tylko symbolem choroby toczącej cywilizację Zachodu (a której prawdziwymi przejawami są populizm, upadek politycznych obyczajów, odrodzenie prymitywnej propagandy, głębokie przemiany mediów powiązane z upadkiem papierowej prasy). „Bądźmy JAK ZWIERZĘTA”– tak brzmi bulwersująca na pierwszy rzut oka recepta cenionego myśliciela, za którą kryje się głęboka humanistyczna refleksja. Tej rozmowie towarzyszy sformułowany przez niego dekalog życia w tych niełatwych czasach.

 Prezentujemy też 20 książek, które warto zabrać na każde, nawet nieodległe wakacje; Emilia Dłużewska pisze o tym, czy nasze małe ekologiczne decyzje konsumenckie mają sens w świecie, w którym katastrofa klimatyczna wydaje się nieunikniona; świętujemy – esejem Krzysztofa Vargi i wywiadem z Katarzyną Bielas z tłumaczką Teresą Worowską – zakończenie wielotomowej edycji „Dzienników” węgierskiego pisarza Sandora Maraia. Publikujemy nieznane teksty amerykańskich autorów -  uwielbianej już w Polsce Ottessy Moshfegh (autorki powieści „Mój rok relaksu i odpoczynku”) i Davida Sedarisa. Spotkania autorskie tego ostatniego przyciągają w USA tysiące czytelników, bilety na nie wyprzedają się natychmiast.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl