KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 2/22 (bieżący)

  • nowość
Wysyłka: 4 dni
Cena: 17,99 zł 17.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 2/2022 (bieżący)

 Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 2/2022 będące w sprzedaży od 26 kwietnia br. w cenie 17,99 zł z bezpłatną dostawą do domu!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 2/2022:

 Premierowy fragment najnowszej powieści Olgi Tokarczuk, lista książek, które niosą pocieszenie w trudnych czasach oraz inspirujące wywiady, eseje i recenzje tworzą wiosenne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”. Po raz pierwszy wydawnictwo ukazuje się w nowej formie z klejonym grzbietem i w objętości aż 148 stron.

 – Nowa powieść Tokarczuk to feministyczno-ekologiczny horror na motywach „Czarodziejskiej góry” – tak Ryszard Koziołek określa „Empuzjon”, najnowszą książkę Olgi Tokarczuk, która ukaże się 1 czerwca br. nakładem Wydawnictwa Literackiego. Fragment powieści po raz pierwszy ujrzy światło dzienne wraz z najnowszym numerem „Książek. Magazynu do czytania”.

 Prócz fragmentu i omówienia nowego dzieła bohaterki okładki kwietniowego wydania „Książek. Magazynu do czytania”, czytelnicy i czytelniczki znajdą w nim m.in. artykuł Katarzyny Wężyk, który zgłębia od podszewki fenomen celebrytów, opowieść  Juliusza Kurkiewicza o W.G Sebaldzie napisaną po lekturze pierwszej obszernej biografii, która uchyla drzwi do tajemnicy życia tego wielkiego pisarza, artykuł Anny S. Dębowskiej, o tym jak doszło do tego, że w stolicy Rosji jeszcze za czasów komunizmu urządzono wystawę słynnemu malarzowi skandaliście Francisowi Baconowi oraz rozmowę Michała Nogasia z Torrey Peters, autorką głośnej na świecie powieści „Trans i pół, bejbi” przybliżającej codzienne życie i dylematy osób transpłciowych. Redakcja prezentuje też rekomendacje najważniejszych wiosennych nowości książkowych i najlepszych kryminałów, które warto dodać nie tylko do majówkowej listy lektur oraz kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

 W wydaniu nie brakuje również stałego dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w nim m.in. opowieść Ignacego Karpowicza o autorce „101 dalmatyńczyków” i felieton Jacka Podsiadły o pewnej wstrząsającej lekturze szkolnej.

 Kwietniowe „Książki. Magazyn do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 148 stron i jest największym objętościowo wydaniem w historii magazynu. Dodatkowo, od kwietnia na stałe zmienia się forma wydawnicza tytułu. „Książki. Magazyn do czytania” wzorem innych popularnych magazynów będzie sprzedawany z klejonym ‘grzbietem’.

 

Więcej informacji o działalności „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na popularnych profilach dwumiesięcznika: na Facebooku (ponad 56 tysięcy obserwujących), Instagramie (ponad 17 tysięcy obserwujących) oraz w cotygodniowym, popularnym Booksletterze (Wyborcza.pl/newslettery).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl