KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 1/24 (bieżący)

Wysyłka: 4 dni
Cena: 19,99 zł 19.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KSIĄŻKI MAGAZYN DO CZYTANIA nr 1/2024 (bieżący)

 Proponujemy Książki Magazyn do czytania nr 1/2024 będące w sprzedaży od 27 lutego br. w cenie 19,99 zł z bezpłatną dostawą do domu!

 Podana cena zawiera koszt przesyłki krajowej za pośrednictwem Poczty Polskiej. Magazyn zostanie wysłany w ciągu trzech dni od daty otrzymania wpłaty. Oferta ważna do wyczerpania nakładu.

 W numerze 1/2024:

 Biografie, kryminały na wczesną wiosnę, teksty o influencerach oraz o tym w co wierzą ludzie, którzy zmieniają świat, a także inspirujące rozmowy, eseje i recenzje tworzą pierwsze w tym roku wydanie „Książek. Magazynu do czytania”.

 Bohaterem okładki jest James Baldwin, wielki pisarz, który w swoich dziełach nigdy nie unika szczerego do bólu dzielenia się najtrudniejszymi emocjami. O tym, że kochamy go nie tylko za to co napisał, ale także za to jaki był opowiada Renata Lis. Z kolei w podróż, w której poznajemy tematy klasyka zabiera nas Anna Pochmara. Poznamy pięć książek jego autorstwa, które warto znać, m.in esej "Zapiski syna tego kraju" o stosunkach rasowych w USA czy debiutancką powieść "Głoś to na górze".

 „Sponsorką numeru” jest Jolanta Brach Czaina - znakomita filozofka, twórczyni m.in "Szczelin istnienia" czy "Rzeczywistości komponowanej", o której dowiecie się pięć intrygujących ciekawostek.

 Historię magnata medialnego, Ruperta Murdocha, który nieodwracalnie popsuł media, a wraz z nimi świat przedstawia Maciej Jarkowiec. Michał Nogaś rozmawia z francuską pisarką i noblistką Annie Ernaux o aktualnych wydarzeniach na świecie, o aborcji oraz o żalu, na który czasu dziś nie ma. Nowe wydanie „Książek” zawiera także list miłosny George'a Saundersa - opowiadanie o tym, że na świecie mówi się za dużo o odwadze, a za mało o umiarze. Z kolei Michał Rusinek fetuje powrót autora komiksu „Calvina i Hobbesa” po dekadach milczenia. Po szafie Jane Austin buszuje Karolina Sulej w poszukiwaniu rozważnych i romantycznych strojów pisarki, a Weronika Mulej bierze na warsztat biografię Anny Wintour.

 W tym numerze piszemy także o najlepszych kryminałach na wiosnę. Premiery z dreszczykiem polecają Marta Bratkowska i Marta Górna. Do tego rozmowa z Wojciechem Chmielarzem, który sprzedał już ponad milion kryminalnych polskich powieści. W naszej stałej rubryce "Co nas zachwyca" recenzujemy m.in. nowe powieści Coetzeego i Strout oraz debiuty Kim de l’Horizon i Marii Halber.

 W wydaniu nie zabraknie stałego dodatku z rekomendacją książek dla dzieci i młodszych dorosłych.

 Więcej informacji o magazynie znaleźć można na jego popularnych profilach: na Facebooku, Instagramie, w cotygodniowym, popularnym Booksletterze, a także na Wyborcza.pl/ksiazki.

 Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl